A médiában több helyen elhangzott már, hogy július 1-től a honvédelmi tárca jelentős illetményemelést tervez, ami része az új honvédségi életpályamodellnek. A katonai vezetés céljai egyértelműek: elérni, hogy a katonai pálya vonzó lehetőség legyen az állást keresők körében.
A Magyar Honvédségben a rendszerváltást követően gyökeres változások következtek be, amelyek az utolsó sorkatona leszerelésével teljesedtek ki. Több mint tíz éve hazánkban professzionális haderő működik, a katonaság a fiatal nők és férfiak válogatott csoportjává vált, ahol kizárólag a legjobbak, a legtehetségesebbek, a legelkötelezettebbek szolgálnak. Az elmúlt időszakban a honvédségnél nem volt bérfejlesztés, így nagyon komoly lemaradások keletkeztek a munkaerőpiac többi szereplőjével szemben. Ez változik most meg, hiszen július 1-jén új bérezési és előmeneteli rendszer lép hatályba. Ekkor átlagosan 30 százalékos béremelés valósul meg, amelyet 2019. január 1-jéig évi 5-5 százalékos növekedés követ majd. Összesen tehát átlagosan 50 százalékos illetményemelés várható, amelynek révén minden katona jövedelme nőni fog. Dr. Benkő Tibor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke szerint az illetményfejlesztéssel meg lehet célozni azokat a fiatalokat, akikkel feltölthető a több ezer fős létszámhiány.
A katonaság megbízható és vonzó munkalehetőséget kínál, főképp a járandóságok stabilitása és az extra jövedelemmel járó külszolgálat lehetősége miatt. A nyártól életbe lépő pozitív változásoknak köszönhetően pedig már az is elmondható, hogy a nettó alapbére a kezdő, akár 8 általános iskolai végzettséggel rendelkező katonának sem lesz kevesebb, mint nettó 100 ezer forint. A sereg ezen felül munkába járási támogatást, ingyenes szállást is biztosít a bejároknak, továbbá egyéb béren kívüli juttatást is ad mindenkinek, amely összege havonta legalább nettó 10.000 forint.
„A sereg az idei évben is több száz munkavállaló jelentkezését várja szerződéses katonai szolgálatra.” – tájékoztatta lapunkat Holló István őrnagy, az MH Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 5. Katonai Igazgatási és Érdekvédelmi Iroda irodavezetője. „Elsősorban tüzér, harckocsi irányzó, lövész, felderítő, díszelgő, illetve – „C” kategóriás gépjárművezetői engedély megléte esetén – gép- és harcjármű-vezetői munkakörök tölthetők be, de a legbátrabbak akár ejtőernyős vagy búvár beosztásokba is beadhatják pályázatukat. A jelentkezés feltétele a betöltött 18. életév, magyar állampolgárság megléte, belföldi lakóhellyel való rendelkezés, legalább 8 általános iskolai végzettség és büntetlen előélet. A hivatásos és szerződéses katonák utánpótlása ma már csak toborzás útján történik, ezért az érdeklődők Egerben a Hatvanasezred út 3. alatt lévő toborzó irodában tájékozódhatnak a betölthető álláslehetőségekről.”
Az Egri Toborzó Iroda elérhetősége:
Cím: 3300 Eger Hatvanasezred út 3.
Telefon: 36/313-188; 30/627-1737
E-mail: heves.toborzo@regiment.hu
Ügyfélfogadási idő:
Hétfő: 08:00-12:00, 13:00-18:00
Kedd: 08:00-12:00
Szerda: Zárva
Csütörtök: 08:00-12:00, 13:00-15:30
Péntek: 08:00-12:00